Mindent a borderekről!

Minden, ami kutya és semmi, ami nem!

2.jpg

FIGYELEM!

Agresszív viselkedést eredményezhet, ha a kutyánk tápláléka túl sok fehérjét tartalmaz, és itt most elsősorban nem a husokra gondolok, hanem inkább a tejtermékekre, például sajtra. Sajnos én már tapasztaltam ezt, egy időben túl sok sajtot kapott a kutyám jutalomfalatnak, csak utána olvastam több helyen is erről. Először nem értettem, nagyon megváltozott a viselkedése, sokszor felém kapott, ha nem tetszett neki valami. Egészen véletlenül olvastam ezt, akkor kaptam észbe. Miután leálltam a sajttal, megint a régi volt. Úgy, hogy mindenkinek a figyelmébe ajánlom: Csak mértékkel a fehérjékkel!

 

 

Mit EHET és mit NEM EHET kutyánk?

Van pár olyan étel, ami a kutyák számára káros, egészségtelen, nem tudja megemészteni vagy mérgező. Ügyeljünk rá, hogy ilyet SOHA ne kapjon kedvencünk, ugyanis ezek a meggondolatlanul adott ételek miatt a kutya nem csak belebetegedhet, de az halálos is lehet számára.

 

 

NEM EHETŐ ZÖLDSÉGEK!

Vannak olyan zöldségek amelyek MÉRGEZŐEK vagy károsak kutyáinknak. Ügyeljünk rá, hogy ezeket SOHA ne kapjon vagy tudjon hozzájuk férni! Ilyenek például a(z):

 

- Rebarbara:

Leveleiben található oldott kalcium-oxalát rendkívül mérgezővé teszi ezt a növényt a kutyák számára. Ez a vegyianyag káros hatással van a kutyák ideg- és emésztőrendszerére, valamint a húgyutak működésére. A rebarbara fogyasztása remegést, idegességet és veseproblémákat okoz. Ha a tüneteket nem kezelik időben, a kutya bele is pusztulhat.

 

 - Avokádó:

Levelei, gyümölcse, magvai, sőt még kérge is tartalmaz egy persin nevű vegyi anyagot, mely hányást és hasmenést okoz a kutyáknál. Ha figyelmen kívül hagyjuk ezeket a tüneteket, az a kutya kiszáradásához vezethet.

 

- Fokhagyma:

A benne található N-propil-diszulfid nevű toxin által több módon is mérgezi a kutyákat. Mellékhatásai közé tartozik a szapora szívverés, túlzott lihegés, letargia, véres vizelet. Nagyobb mennyiségű fokhagymafogyasztás esetén az említett toxin és egy másik káros vegyianyag, a tioszulfát, együttes hatásának eredményeként hemolitikus anémiát okoz a kutyáknál. A betegség következtében a véráramban keringő vörös vértestek felrobbannak, vérszegénységet okozva a kutyának.

 

 - Hagyma, metélőhagyma, mogyoróhagyma:

Ezek a növények szintén viszonylag magas N-propil-diszulfid-tartalommal rendelkeznek, ezen kívül szulfoxidot is tartalmaznak, melyek együttesen súlyosan károsítják a kutyák vörös vértesteit, valamint gyomor- és bélirritációt is okoznak. Ezek a hatások előfordulnak, ha a hagymaféléket akár nyers, akár főtt vagy por alakban fogyasztják a kutyák.

 

EHETŐ ZÖLDSÉGEK!

Míg sok zöldség akár halálos is lehet a kutyák számára, van néhány, melynek fogyasztása kifejezetten egészséges, a bennük rejlő  antioxidánsoknak köszönhetően. Ezek lassítják kedvenceink szervezetének öregedési folyamatát, és csökkentik a krónikus betegségek kialakulásának esélyét is. A leveles zöldségek jó rostforrások is a kutyusok számára. Ilyenek például a:

- Brokkoli

- Tök

- Sárgarépa

- Zöldbab

- Káposzta

 

Milyen a jó minőségű kutyaeledel?

A gyártókat törvény kötelezi arra, hogy feltüntessék termékeik összetételét.

 

Ha a listán csire, bárány, marhahús, kacsa, nyúl vagy egyéb állatok szerepelnek, akkor tudhatjuk, hogy az étel zöme a levágott állatok színhúsából készült. DE! Ha az ára alacsony, akkor sejthetjük, hogy a felhasznált hús nagy mennyiségű vizet tartalmaz.



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 28
Heti: 104
Havi: 493
Össz.: 103 361

Látogatottság növelés
Oldal: Táplálás
Mindent a borderekről! - © 2008 - 2024 - border-collie-the-best.hupont.hu

A HuPont.hu jelszava az, hogy itt a honlapkészítés ingyen van! Honlapkészítés Ingyen

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »